• Systemy on-grid

  Fotowoltaika

  Instalacje przyłączone do sieci publicznej, które pozwalają część lub całość produkowanej energii sprzedawać lokalnej sieci energetycznej

  Systemy on-grid
 • Systemy on-grid

Systemy sieciowe

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem – wiele zamontowanych instalacji fotowoltaicznych na terenie Szczecina i okolic to właśnie nasze realizacje. Systemy fotowoltaiczne on-grid, czyli tzw. systemy sieciowe, to zestaw paneli słonecznych podłączonych bezpośrednio pod inwerter generujący energię elektryczną prosto do sieci elektrycznej w formie 230V (ewentualnie 400V) bez wykorzystania akumulatorów.

Instalacje dachowe

Najważniejszym warunkiem budowy systemu fotowoltaicznego jest posiadanie powierzchni, którą można zająć instalacją PV. Nie oznacza to, że firma planująca uniezależnienie się od dostaw prądu z sieci publicznej musi dysponować jakimś hektarem ziemi, czy nieużywanym placem między firmowymi budynkami. Producenci paneli dbają o to, by można je było instalować również na fasadach budynków i na dachach. Przykładowo, powierzchnie zwykłych domków jednorodzinnych są wystarczająco duże, by pomieścić system o wydajności od 3 do 5 kWp. Wartość ta pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na energię przeciętnego gospodarstwa domowego. Standardowy system on-grid składa się z następujących komponentów:

 • moduły fotowoltaiczne
 • inwerter (falownik) dokonujący przekształcenia prądu stałego w zmienny
 • liczniki energii (licznik produkcji i licznik zużycia prądu)
 • przyłącze energetyczne
 • zabezpieczenia

Instalacje naziemne

Popularność fotowoltaiki i całego wachlarza rozwiązań umożliwiających skorzystanie z energii słonecznej jak największej liczbie Klientów wynika ze wzrostu świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa. Systemy fotowoltaiczne oferowane przez AZ Energy mogą być montowane praktycznie wszędzie, w tym na fasadach i dachach budynków, sporym powodzeniem – zwłaszcza wśród przedsiębiorców – cieszą się instalacje naziemne. Wiele firm dysponuje takimi fragmentami terenów, które nie uczestniczą bezpośrednio w działalności przedsiębiorstwa. Nasi specjaliści mogą w dowolnej chwili przeprowadzić audyt terenu i doradzić optymalny wybór systemu PV złożonego z najlepszych dla danej sytuacji komponentów. Do istotnych aspektów projektu będzie też należeć:

 • sposób rozmieszczenia instalacji PV

 • kąt ustawienia modułów uwarunkowany kątem nachylenia terenu i możliwymi zacienieniami ze strony sąsiadujących z systemem budynków

 • przesłanki do ustawienia ogrodzenia zabezpieczającego

Wysokiej jakości panele fotowoltaiczne - instalacja naziemna i dachowa

systemy on-grid i off-grid, instalacja paneli fotowoltaicznych, magazyny energii

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

DLACZEGO AZ ENERGY?

Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką w kraju, wzrosło zapotrzebowanie na profesjonalne usługi, nie tylko w zakresie kompleksowej obsługi danego projektu, ale także poszczególnych jego etapów. AZ Energy bazując na osiągniętej przez 20 lat wiedzy i szerokim doświadczeniu świadczy szeroką gamę usług związanych z instalacjami fotowoltaicznymi dla osób prywatnych oraz firm.

KOMPLEKSOWE WYKONAWSTWO INSTALACJI

Dzięki AZ Energy każdy może stać się posiadaczem swojej własnej przydomowej elektrowni fotowoltaicznej. Dostarczamy nowoczesne i profesjonalne systemy umożliwiające czerpanie energii elektrycznej ze światła słonecznego zarówno przedsiębiorstwom i firmom różnego rodzaju, jak również gospodarstwom domowym. Nasze rozwiązania gwarantują niesamowitą oszczędność energii!

STWÓRZ Z NAMI LEPSZĄ ENERGIĘ

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne najnowszej generacji oferując fachowe doradztwo, pomoc w doborze właściwego systemu, kompleksowe rozwiązania i obsługę z zakresu realizacji Twojej przydomowej elektrowni. Nasze działania zaczynają się od projektu elektrycznego systemu solarnego, poprzez jego montaż, aż po sam serwis. Możemy zapewnić, że nasze solary odznaczają się wysoką wydajnością. Zapraszamy do kontaktu!

BIURO:

 • AZ ENERGY
  ul. ks.bp. Adama Naruszewicza 10A/U1
  71-556 Szczecin
  Polska

 • tel. +48 733 142 599
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.