• Kamerun

    Afryka

    AZ Energy uczestniczy w projektach związanych z szerokim zakresem usług pozyskiwania energii przyjaznej dla środowiska m. in w Afryce

    Kamerun
  • Kamerun

Produkty Najwyższej Jakości

Proponujemy zawsze produkty wysokiej klasy, które później będzie łatwiej obsłużyć bez zmartwienia o spadek ich jakości. W ten sposób jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom i korzystać z oszczędności czasu przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, co przy niepewnych produktach byłoby po prostu niemożliwe.

Fotowoltaika w Kamerunie

W sierpniu 2016 r. nasza firma miała okazję współuczestniczyć w wydarzeniu, które dla setek osób mieszkających w wioskach w środku tropikalnego lasu zachodniej części Kamerunu stało się przełomowym momentem w historii. W ich domach po raz pierwszy rozbłysło światło elektryczne, co świętowano przez kilka dni i nocy. Inicjatorem projektu w którym wzięliśmy udział była norweska firma Sunergy, która zapewniła finansowanie przedsięwzięcia oraz wykonała instalację między innymi w wiosce Bokosso. My zaś, AZ Energy, jako ekspert w dziedzinie fotowoltaiki i zasilania byliśmy odpowiedzialni za końcowy odbiór instalacji, niezbędne pomiary oraz historyczne załączenie zasilania.

Efektem naszych działań jest system wyspowy (off-grid) złożony z ponad 100 paneli fotowoltaicznych, baterii akumulatorów o pojemności prawie 400kWh oraz modularnego systemu o maksymalnej mocy 40kVA. Moc systemu można w prosty sposób zwiększyć, jeśli wzrośnie zapotrzebowanie na energię. Nowoczesne usługi energetyczne mają kluczowe znaczenie dla dobrobytu ludzi i rozwoju gospodarczego każdego kraju, jednak na całym świecie ponad 1,3 miliarda ludzi nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Realizacja prezentowanego tu projekt była możliwa dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców Bokosso, rządów Kamerunu i Norwegii, oraz firm Sunergy, Eltek, AZ Energy oraz wielu innych. Wkładem naszej firmy obok przeprowadzonych prac była popularyzacja usług związanych z czystą energią przyjazną środowisku. W roku 2017 dzięki współpracy AZ Energy, SunErgi i Rządu Kamerunu światło rozbłysło w kolejnych wioskach. Obecnie trwają prace nad dostępem do energii elektrycznej w następnych miejscowościach. Zgodnie z umowami energia elektryczna dotrze do 92 wiosek, co da ponad 120 tysiącom rodzin nowe spojrzenie na życie i umożliwi dostęp do udogodnień, które w Europie często uważa się za oczywiste. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie, który pomoże setkom ludzi wyrwać się z ubóstwa i doświadczyć nowej perspektywy życia.

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.