• Leasing

    Finansowanie

    Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania systemów fotowoltaicznych - współpracujemy z zaufanymi instytucjami

  • Leasing

Leasing

Produkcja własnej energii wprost ze słońca jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na uchronienie się przed dalszymi wzrostami cen prądu, natomiast dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna może spłacić się bardzo szybko i przez długie lata generować spore oszczędności dla przedsiębiorstwa czy firmy.

Leasing ogniw fotowoltaicznych

Leasing należy obok kredytu do najpopularniejszych form finansowania inwestycji. Umożliwia korzystanie z różnego rodzaju sprzętów, a w ostatecznym rozrachunku także ich nabycie, bez konieczności większego angażowania środków własnych. W czasie trwania umowy leasingowej, przedmiot umowy pozostaje własnością leasingodawcy, natomiast leasingobiorca uiszczając umówione opłaty wykorzystuje go do swoich celów. Leasing pozwala wliczyć cały płacony przez leasingobiorcę czynsz leasingowy w koszty uzyskania przychodu, co w przypadku instalacji fotowoltaicznych pozwala na ich finansowanie z zysku jeszcze przed opodatkowaniem. Do najważniejszych cech leasingu należy uproszczona procedura jego wdrożenia - firmy leasingowe wymagają minimum formalności, zwykle trzeba przedstawić podstawowe dokumenty ewidencyjne oraz finansowe i nie wymaga się dodatkowego zabezpieczenia. Podstawową korzyścią z leasingowania instalacji fotowoltaicznej jest comiesięczny zysk. System solarny można zainstalować bez angażowania własnych środków ponieważ koszt jego nabycia zastępują raty leasingowe. Instalacja fotowoltaiczna zakupiona w ramach leasingu sama na siebie zarabia, ponieważ środki zaoszczędzone na energii elektrycznej pokrywają wysokość raty.

W przypadku leasingu operacyjnego, przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątkowych leasingodawcy. Kosztem uzyskania przychodu jest pełna kwota rat oraz cała opłata wstępna, toteż raty leasingowe zmniejszają podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym, czyli również podatki leasingobiorcy. Leasing operacyjny nie jest traktowany w bilansie leasingobiorcy jako zobowiązanie, nie powiększa więc ewentualnego zadłużenia i pomaga w podtrzymaniu dobrego wizerunku firmy, umożliwiając zwiększenie płynności finansowej. Leasing systemu fotowoltaicznego pozwala również rozłożyć podatek VAT na raty (VAT jest finansowany przez leasingodawcę), a później doliczyć do miesięcznych rat leasingowych netto. W przypadku zakupu instalacji ze środków własnych lub dzięki kredytowi VAT musi być rozliczony jednorazowo.

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.