• Realizacje domowe

    Realizacje

    Nasz zespół specjalistów realizuje zlecenia instalacji fotowoltaicznych na potrzeby gospodarstw domowych – zapraszamy do galerii upamiętniającej niektóre przedsięwzięcia

    Realizacje domowe
  • Realizacje domowe

Fotowoltaika dla domu

Proponujemy sprawdzone rozwiązania w zakresie wykorzystania instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych wolnostojących i w zabudowie szeregowej. W odpowiedzi na potrzeby Klientów AZ Energy realizuje inwestycje w sposób kompleksowy – od projektu, przez dobór odpowiednich urządzeń aż do ich instalacji w wyznaczonym miejscu. Zapraszamy!

Realizacje domowe

Systemy solarne na potrzeby gospodarstwa domowego można instalować na gruncie, na dachu płaskim lub skośnym z różnym pokryciem. Dokładne koszty zawsze ustala się indywidualnie podczas oględzin budynku. Wpływ na cenę mają czynniki takie jak np. długość trasy kablowej, dlatego zdarza się, że dwie instalacje oparte o dokładnie te same komponenty różnią się cenowo. Opłacalność systemu fotowoltaicznego zależy od ceny instalacji i cen energii – im prąd będzie droży, tym lepszą inwestycją będzie instalacja, która dostarczy nam go za darmo. Warto jednak pamiętać, że niecała energia z fotoogniw zostaje wykorzystana, a to ma znaczny wpływ na opłacalność systemu. Decydując się na instalację fotowoltaiczną o umiarkowanej mocy można założyć, że bez akumulowania prądu uda się go zużyć na domowe potrzeby w 30%. Oznacza to, że inwestycja zwróci się w czasie trzy razy dłuższym niż w sytuacji gdy zakłada się jej wykorzystanie w całości. To właśnie z tego powodu ważną rolę odgrywa możliwość oddawania nadwyżek prądu do sieci, co daje opusty w opłatach operatora energetycznego.

Instalacja dachowa o mocy 4,08kWp

Instalacja dachowa o mocy 6,12kWp

Instalacja dachowa o mocy 6,18kWp

Instalacja naziemna o mocy 7,68 kWp

Instalacja o mocy 6,46 kWp

Montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 4,4 kWp w Mławie

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.