• Farmy fotowoltaiczne

  Fotowoltaika

  AZ Energy oferuje kompleksowe usługi związane z instalacją paneli fotowoltaicznych - moc budowanych systemów planujemy na podstawie analiz zużycia energii

  Farmy fotowoltaiczne
 • Farmy fotowoltaiczne

Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna to instalacja naziemna, która jest świetnym sposobem na zapewnienie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców instytucjonalnych, którzy planują budowę elektrowni fotowoltaicznej w celu produkcji i dystrybucji energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej.

Farmy fotowoltaiczne - montaż instalacji

Maksymalizacja zysku wiąże się z możliwościami obniżenia kosztów działalności. W tej drugiej dziedzinie stosuje się najrozmaitsze strategie, a w ostatnich czasach na pierwszy plan wysuwają się sposoby obniżenia kosztów pobieranej energii. Ceny prądu nieustannie rosną i stan ten raczej się nie zmieni, dlatego najlepszą metodą staje się korzystanie z odnawialnych źródeł energii, głównie z fotowoltaiki czyli przemiany energii słonecznej w prąd elektryczny. W dziedzinie systemów fotowoltaicznych stosuje się różne rozwiązania, jednym z nich jest farma fotowoltaiczna. Co to takiego? Jest to specjalnie wydzielona strefa na danym terenie, w której działają odpowiednio zainstalowane panele zamieniającej promienie słońca w energię użytkową. Farma fotowoltaiczna, jak każdy system PV wykorzystuje odpowiednią infrastrukturę – obok paneli potrzebne są jeszcze inwertery, elementy konstrukcyjne. Ale po wykonaniu przyłącza prąd pozyskiwany dzięki słońcu staje się darmową energią, która nie musi być zużywana w miejscu wytworzenia. Dlatego farmy fotowoltaiczne są dobrym rozwiązaniem dla firm, albo osiedli które nie dysponują wolnymi powierzchniami na swoich terenach, mogą bowiem kupić albo wydzierżawić teren położony w znacznej odległości od siebie i tam produkować prąd na swoje potrzeby. Farmy fotowoltaiczne zarabiają na swoje utrzymanie, a przy okazji na przykład na koszty dzierżawy powierzchni na której są zainstalowane. Są także ciekawą opcją dla właścicieli gruntów o niskiej klasie. Działki o różnej powierzchni można wynajmować właśnie pod instalację farm fotowoltaicznych i w ten sposób zarabiać na posiadaniu nieużytków. Do najważniejszych warunków takiej operacji zalicza się:

 • powierzchnia wielkości 2 ha, albo większa
 • teren nieosłonięty przez budynki i drzewa
 • teren płaski albo zorientowany w kierunku południowym
 • grunt zakwalifikowany do klasy IV lub wyższej

 • możliwość dojazdu utwardzoną drogą

Bez względu na to, czy mówimy o wspólnocie mieszkaniowej planującej założenie farmy fotowoltaicznej pięć kilometrów od swojego osiedla, czy firmie wynajmującej odległy teren dla podniesienia swojego bezpieczeństwa energetycznego – AZ Energy zajmuje się dziedziną farm PV w pełnej rozciągłości. Realizujemy koncepcje naszych Klientów i pomagamy osiągnąć wymarzoną sytuację: od wykonania projektu, poprzez kwestie warunków zabudowy i przyłączenia oraz uzyskania pozwolenia na budowę, po montaż, przyłączenie do sieci elektrycznej i serwis. Moc każdej instalacji projektujemy na podstawie pomiarów dokonanych przez naszych specjalistów i analizy zużycia energii elektrycznej przez przyszłych użytkowników farmy fotowoltaicznej.  Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami i skorzystania z naszej oferty!

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.