• Instalacje dachowe

    Fotowoltaika

    AZ Energy instaluje systemy fotowoltaiczne na wszelkiego typu dachach – korzystamy z rozwiązań renomowanych producentów

    Instalacje dachowe
  • Instalacje dachowe

Instalacje dachowe

Sposób montażu modułów fotowoltaicznych jest mocno uzależniony od pokrycia dachowego. W każdym przypadku specjaliści AZ Energy indywidualnie dobierają system mocowania, aby zapewnić trwałość, stabilność i wytrzymałość danej konstrukcji.

Panele fotowoltaiczne: instalacje dachowe

Najważniejszym warunkiem budowy systemu fotowoltaicznego jest istnienie powierzchni, którą można zająć panelami FV. Nie oznacza to, że firma planująca uniezależnić się od dostaw prądu z sieci publicznej musi dysponować jakimś hektarem ziemi, czy nie używanym placem między firmowymi budynkami. Producenci paneli dbają o to, by można je było instalować również na fasadach budynków i na dachach. Przykładowo, powierzchnie zwykłych domków jednorodzinnych są wystarczająco duże, by pomieścić system o wydajności od 3 do 5 kWp. Wartość ta wystarcza by zaspokoić zapotrzebowanie na energię przeciętnego gospodarstwa domowego. Skrót kWp czyta się jako „kilowatopik” co oznacza ilość energii elektrycznej w piku, czyli w szczycie produkcji. Oprócz projektowania i instalacji fotowoltaicznych AZ Energy wykonuje też audyty, dzięki którym nasi Klienci mogą się zorientować jakiej mocy instalacji w kWp potrzebują dla swoich domów i firm.

Jak wszystkie realizacje w naszym wykonaniu, projekty i wykonania systemów fotowoltaicznych odznaczają się najwyższą jakością. Budujemy systemy na dachach różnego rodzaju, zarówno skośnych jak i płaskich – każdy projekt opiera się na najnowszych technologiach, a ponieważ pozostajemy na bieżąco z nowinami świata fotowoltaiki regularnie wdrażamy kolejne innowacje zwiększające wydajność naszych systemów i komfort ich użytkowania. Wykorzystujemy rozwiązania wyłącznie renomowanych producentów i najlepszych marek. Dzięki współpracy z nami, wybrany system dachowy będzie opłacalny i wydajny, zainstalowany prawidłowo i zachowaniem wymaganych norm bezpieczeństwa. Instalując systemy fotowoltaiczne na dachach pod uwagę bierzemy przede wszystkim następujące czynniki:

  • kąt nachylenia dachu i związany z nim kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych
  • kierunek padania promieni światła w okresach największego nasłonecznienia
  • możliwość zabezpieczenia wentylacji zainstalowanych paneli fotowoltaicznych

System dachowy nie jest skomplikowany i nie wymaga prac remontowych, które miałyby dostosować powierzchnię dachu do potrzeb instalacji. Jego podstawą są połączone ze sobą belki poprzeczne umocowane na konstrukcji nośnej dachu, albo na poszyciu. Nasze projekty są bardzo praktyczne, można je umieścić na dowolnej powierzchni dachowej wybierając jedną z wielu dostępnych opcji konfiguracyjnych. Zlecone naszej firmie instalacje przeprowadzają certyfikowani fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z systemami fotowoltaicznymi. Służymy również fachowym doradztwem w zakresie doboru rozwiązań, w tym typu modułów FV. Podejmując współpracę z marką AZ Energy zawsze ma się pewność trafności inwestycji i optymalnego wykorzystania możliwości oferowanych przez fotowoltaikę, warunkowanych przez położenie dachu i obecność różnych elementów takich jako kominy, okna, maszty telefonii, świetliki itp.

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.