• Instalacje naziemne

    Fotowoltaika

    Jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem, oferujemy profesjonalne projekty i instalację naziemnych systemów fotowoltaicznych

    Instalacje naziemne
  • Instalacje naziemne

Instalacje naziemne

System naziemny to świetne rozwiązanie wtedy, gdy umiejscowienie paneli na dachu budynku jest technicznie niemożliwe lub niekorzystne z punktu widzenia efektywności. Może się zdarzyć, że dach jest mocno zacieniony, bo dom otaczają wysokie budynki czy drzewa.

Panele fotowoltaiczne - instalacje naziemne

Popularność fotowoltaiki i całego wachlarza rozwiązań umożliwiających skorzystanie z energii słonecznej jak największej liczbie Klientów wynika ze wzrostu świadomości ekologicznej naszego społeczeństwa. W perspektywie czasu odnawialne źródła energii jako najbardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku naturalnemu staną się podstawą energetyczną cywilizowanego świata zajmując miejsce zajmowane do niedawna niemal wyłącznie przez paliwa kopalne. Warto skorzystać z możliwości jakie oferujemy i już dziś zainwestować w swoją przyszłość i bezpieczeństwo energetyczne. Systemy fotowoltaiczne oferowane przez AZ Energy mogą być montowane praktycznie wszędzie, w tym na fasadach i dachach budynków, sporym powodzeniem – zwłaszcza wśród przedsiębiorców – cieszą się instalacje naziemne. Wiele firm dysponuje takimi fragmentami terenów, które nie uczestniczą bezpośrednio w działalności przedsiębiorstwa, cyklu produkcyjnym. Najczęściej są to nie używane pasy ziemi wokół budynków, albo miejsca w których kiedyś składowano prefabrykaty, tudzież pozostałości po starym parku maszynowym, lub nie używane parkingi zakładowe. Instalacja systemu fotowoltaicznego na takim areale również jest uwarunkowana szeregiem czynników, które należy uwzględnić chcąc uzyskać największą wydajność swojego źródła energii. Nasi specjaliści mogą w dowolnej chwili przeprowadzić audyt terenu i doradzić optymalny wybór systemu FV złożonego z najlepszych dla danej sytuacji komponentów. Do istotnych aspektów projektu będzie też należeć:

  • sposób rozmieszczenia paneli FV
  • kąt ustawienia paneli uwarunkowany kątem nachylenia terenu i możliwymi zacienieniami ze strony sąsiadujących z systemem budynków
  • przesłanki do ustawienia ogrodzenia zabezpieczającego

W większości wypadków instalacje naziemne montuje się na odpowiednio wysokich stelażach – przy zbyt niskim położeniu ogniw fotowoltaicznych wchodzących w skład paneli maleją szanse na pozyskanie maksymalnej możliwej ilości energii słonecznej. Rozmieszczenie paneli i wysokość stelażu uwzględniają też okoliczne obiekty takie jak drzewa, budynki, czy kominy ponieważ ocienienie przez nie instalacji może zmniejszać jej wydajność nawet o 70 procent! W przypadku instalacji naziemnych trafność inwestycji zależy od poprawności projektu oraz jakości paneli, inwerterów i innych urządzeń towarzyszących. Jak przystało na profesjonalistów, oferujemy urządzenia wyłącznie najlepszych producentów oraz doświadczenie najlepszych projektantów i monterów z certyfikatami oraz uprawnieniami do przeprowadzania prac instalacyjnych i serwisowych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Copyright © 2020 www.azenergy.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.