Magazyny energii

Przydomowe magazyny energii elektrycznej umożliwiają przechowywanie prądu kiedy produkcja przeważa nad zużyciem.

Instalacje fotowoltaiczne: magazyny energii

Systemy magazynowania energii są coraz bardziej popularne we współczesnym świecie. Sam rynek przechowywania energii zyskuje większe zainteresowane pośród prosumentów, konsumentów i operatorów sieci. Instalacje OZE to źródła, które zależne są od warunków atmosferycznych, a akumulatory pozwalają na gromadzenie energii gwarantując niezależność energetyczną. Magazyny energii działają w sposób nieskomplikowany i bardzo prosty. Dostarczana do akumulatorów energia elektryczna jest przechowywana w postaci chemicznej, a następnie przekształcana i oddawana w formie energii elektrycznej.

Magazyny energii to bardzo atrakcyjna opcja dla osób, które w ciągu dnia nie zużywają energii zbyt dużo, a tą, którą mają chcą wykorzystywać na własne potrzeby, nie oddając jej do sieci,. Dostępnych jest wiele modeli akumulatorów, m.in. jonowo–litowych, kwasowo-ołowiowych, które są magazynami energii. Te najnowsze są stosowane w systemach fotowoltaicznych. Do najpopularniejszych obecnie producentów systemów magazynowania energii należą:

 • Tesla
 • Fronius
 • BOE
 • SolarEdge
 • Victron Energy

Powyżej wymienione firmy oferują różnorodne rozwiązania. Akumulatory różnią się między sobą czasem eksploatacji, gęstością energetyczną, wydajnością prądową czy też bezpieczeństwem.

AZ Energy oferuje profesjonalną budowę i montaż magazynów energii. Każdy posiadacz swojej instalacji fotowoltaicznej może wykorzystać systemy magazynowania energii. Wówczas wykorzystanie wyprodukowanej energii zostanie zmaksymalizowane, a gdy zajdzie taka potrzeba będzie możliwe korzystanie z jej nadwyżek. Wybór systemu magazynowania energii to niezwykle mądra inwestycja powodująca, że gospodarstwo domowe w coraz większym stopniu jest niezależne od operatorów energetycznych i sieci publicznej. Nie tylko pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię, ale oszczędza także zasoby kopalne. Własna energia, która jest niedroga i przyjazna dla środowiska służy bezpośrednio w domu do zasilania urządzeń elektrycznych lub jest przechowywana do późniejszego wykorzystania. To z pewnością jest innowacyjna i niezależna inwestycja na przyszłość.

 • Instalacje fotowoltaiczne Szczecin - to się opłaca!

  Co raz większa świadomość ekologiczna sprawia, że szukamy rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko. Troszcząc się o otaczający nas świat, chcąc przy tym w dłuższej perspektywie oszczędzić pieniądze, warto zainteresować fotowoltaiką. Instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie, to doskonałe źródło energii, które spełni oczekiwania przeciętnego gospodarstwa domowego przedsiębiorczego. Przetwarzanie energii światła słonecznego w energię elektryczną, to metoda zyskująca coraz większą popularność, co nie dziwi kiedy weźmie się pod uwagę wszystkie jej zalety. Korzystać z niej mogą wszyscy, zarówno właściciele domków jednorodzinnych, jak i firm. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie, które przekłada się na wysoką jakość usług. Energia wytworzona przez instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie, z powodzeniem wystarcza na własne potrzeby, co więcej nadwyżkę, której nie zużyjemy na bieżąco możemy „zmagazynować” lub odsprzedać do sieci. Warto iść z duchem czasu i stawiać na ekologiczne rozwiązania, bo korzyści z tego jest wiele. Instalacja systemów fotowoltaicznych jest optymalna dla każdego odbiorcy.

 • Panele fotowoltaiczne - dla środowiska i oszczędności

  Montaż fotowoltaiki niesie ze sobą same korzyści, dlatego w miarę możliwości warto zainwestować w panele fotowoltaiczne, które wykorzystują nieskończone źródło energii, jakim jest słońce. Nasza firma funkcjonuje na rynku od wielu lat i dokładamy starań, aby wszystkie zlecenia wykonywać z dbałością o każdy szczegół. Decydując się na takie rozwiązanie możemy cieszyć się z oszczędności i jednocześnie mieć poczucie, że nasze działania są proekologiczne. Warto pamiętać, że zwrot inwestycji następuje w ciągu kilku lat. Przed montażem zapoznajemy teren, po czym sporządzamy projekt, będący bazą dla optymalnego rozmieszczenia paneli. Oferta naszej firmy skierowana jest do różnych odbiorców, zarówno indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm czy instytucji. Posiadamy panele fotowoltaiczne, pochodzące od wiodących producentów i gwarantujemy ich wieloletnią żywotność. Współpraca ze sprawdzonym dostawcą daje nam pewność, że do klientów trafiają produkty najwyższej jakości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, odpowiemy na Państwa pytania.

 • Fotowoltaika Szczecin - przyszłościowa metoda pozyskiwania energii

  Jeśli Twoje rachunki za prąd są wysokie i szukasz odpowiedzi jak to zmienić, podpowiadamy że rozwiązaniem jest fotowoltaika. Nasza firma specjalizuje się w montażu instalacji fotowoltaicznych, których zadaniem jest pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się na panele, przetwarzają energię słoneczną na prąd stały - a później poprzez falownik przetwarzany jest na prąd zmienny. W związku z tym konieczne jest zainstalowanie falownika, który przetworzy prąd stały na zmienny. W efekcie możemy korzystać z własnej energii elektrycznej i cieszyć się z oszczędności oraz świadomości, że robimy coś dla ekologii. Jeśli masz jeszcze wątpliwości czy postawić na fotowoltaikę w Szczecinie, zapytaj nas lub poszukaj wiarygodnych informacji na ten temat. Twoja decyzja może wpłynąć korzystanie na środowisko, a także w perspektywie czasu, także na Twoje rachunki. Z naszej strony gwarantujemy, że dostarczymy panele fotowoltaiczne wysokiej jakości, o mocy dostosowanej do potrzeb. Indywidualny projekt, uwzględni położenie budynku i wszystkie istotne czynniki np. zaciemnienie, zapewniając optymalne działanie.

 • Instalacje fotowoltaiczne off-grid z akumulatorem do gromadzenia energii

  Występują dwa rodzaje systemów fotowoltaicznych, które dzielimy na te które można podłączyć do publicznej sieci energetycznej i takie które są „samowystarczalne”. Instalacje fotowoltaiczne off-grid wyposażone są w specjalne akumulatory, które służą do przechowywania nagromadzonej energii. Takie rozwiązanie jest najczęściej wykorzystywane w miejscach, gdzie podłączenie do sieci jest utrudnione lub ekonomicznie niekorzystne. Ogniwa fotowoltaiczne pobierają energię, przetwarzają ją i gromadzą w akumulatorach do późniejszego wykorzystania. Zaletą jest to, że można spożytkować w dowolnym czasie, np. w okresie jesienno-zimowym, kiedy słońca jest znacznie mniej. Nasza firma montuje instalacje fotowoltaiczne off-grid, dbając o właściwe rozmieszczenie każdego elementu. Działamy na rynku od wielu lat, posiadamy doświadczenie, które pozwala nam wprowadzać optymalne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Trzeba właściwie dobrać ilość paneli, moc paneli oraz ich rodzaj, aby ilość produkowanego prądu była wystarczająca. Jeśli nosisz się z zamiarem montażu paneli fotowoltaicznych, skontaktuj się z nami!

 • Instalacje fotowoltaiczne on-grid z podpięciem do sieci publicznej

  Panele fotowoltaiczne są coraz częściej montowane w Polsce, jako źródło energii odnawialnej. Takie rozwiązanie ma wymiar ekonomiczny i ekologiczny. Energia słoneczna, dzięki panelom przetwarzana jest na prąd, który można z powodzeniem wykorzystywać na swoje potrzeby. Instalacje fotowoltaiczne on-grid składają się z kilku elementów: paneli fotowoltaicznych, inwerterów, licznika służącego do pomiaru przesyłanej energii elektrycznej do sieci oraz dwukierunkowego licznika, za pomocą którego możemy odczytać czy wykorzystywany prąd pochodzi z własnej produkcji czy z sieci publicznej. Czerp energię ze słońca! Jeśli obawiasz się, że instalacje fotowoltaiczne on-grid są głośne lub wpływają negatywnie na okolicę, to wiedz że nic takiego nie ma miejsca. Jedyne co może opóźnić decyzję o montażu paneli, to spory koszt, jednakże ten zwróci się w ciągu kilku lat. Warto aby zajęli się tym profesjonaliści, którzy mają doświadczenie i wiedzę. Serdecznie zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, odpowiemy na Państwa pytania i podejmiemy się realizacji zlecenia.

 • Panele fotowoltaiczne w Szczecinie - metoda pozyskiwania energii elektrycznej

  Fotowoltaika w niedługim czasie będzie normą, gdyż obserwujemy wzrost popularności tej metody na pozyskiwanie energii. Na panele fotowoltaiczne składają się ogniwa, które przetwarzają energię słoneczną na prąd. Panele fotowoltaiczne Szczecin to rozwiązanie, które można wdrożyć w każdym, gospodarstwie domowym na użytek własny, oraz na budynkach publicznych i firmowych. Zajmujemy się montażem instalacji fotowoltaicznych od kilku lat i mamy w tej dziedzinie doświadczenie, które wykorzystujemy przy kolejnych zleceniach. Stworzymy indywidualny projekt, dopasowany do warunków i potrzeb Zleceniodawcy. Instalacja paneli fotowoltaicznych to ukłon w stronę ekologii, nie emitują CO2, ani innych szkodliwych substancji, co więcej ograniczają zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Koszt paneli i montażu jest dość wysoki, ale w perspektywie czasu, odzyskamy cały nakład poniesiony na ten cel, a później to czysta oszczędność. Stosujemy produkty wysokiej jakości, gdyż współpracujemy z wiodącymi dostawcami paneli fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne Szczecin dostępne dla każdego.

 • Farmy fotowoltaiczne - AZ ENERGY poleca swoje usługi

  Komercyjne farmy fotowoltaiczne to sposób na zarabianie pieniędzy, trzeba jednak wiedzieć, że rozpoczęcie takiego przedsięwzięcia związane jest ze sporą dawką formalności. Musisz też dysponować terenem niezacienionym, gdzie będzie można rozlokować panele fotowoltaiczne. Ważne też, aby działka pod elektrownię fotowoltaiczną znajdowała się w niewielkiej odległości od GPZ czyli Głównego Punktu Zasilania. Jeśli jednak jesteś zdecydowany, to zgłoś się do naszej firmy. Fotowoltaiką zajmujemy się od 2014 roku, mamy doświadczenie i służymy fachowym doradztwem. Współpracujemy z wiodącymi producentami paneli fotowoltaicznych. Wiemy o jakiej mocy panele wybrać w danej sytuacji, jakie są optymalne ustawienia, aby pobierały możliwie najwięcej energii słonecznej. Zawsze dotrzymujemy terminów, działamy kompleksowo, zajmujemy się zarówno sprzedażą, jak i montażem całej instalacji fotowoltaicznej, która będzie służyć minimum 25 lat. Farmy fotowoltaiczne to rozwiązanie przyszłości, także przez wydźwięk ekologiczny. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, to nieprzeliczalne korzyści.

 • Prosument Szczecin - korzystaj z wytworzonej energii elektrycznej

  Tam, gdzie poruszany jest temat fotowoltaiki, można usłyszeć także o prosumentach. Kim są? Prosument to osoba, która jest równocześnie producentem i konsumentem pewnych dóbr  lub usług. Jeśli więc zdecydujesz się na montaż paneli fotowoltaicznych i będziesz produkować energię elektryczną na własny użytek, staniesz się prosumentem. Dzięki ogólnopolskiemu programowi, można uzyskać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych oraz pożyczkę na korzystnych warunkach, które pozwolą na pełną inwestycję. Prosument Szczecin korzystający z odnawialnych źródeł energii, zyskuje niezależność i chroni środowisko. Firma AZ ENERGY może działać na dużą skalę. Wykonujemy systemy fotowoltaiczne dla Klientów prywatnych, firm, instytucji, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Działamy na rynku od  lat, idziemy z duchem czasu, dlatego w usługi włączyliśmy montaż instalacji fotowoltaicznych. Na chwilę obecną mamy doświadczenie, które pozwala nam świadczyć usługi na wysokim poziomie. Zostań prosumentem w Szczecinie i wytwarzaj na własną korzyść energię elektryczną z energii słonecznej.

 • Instalacje OZE Szczecin - stwórz je z firmą AZ ENERGY

  Troska o środowisko naturalne powinna leżeć na sercu nam wszystkim i jeśli mamy możliwość, aby nasze działania w jakimś stopniu były proekologiczne, to należy iść tą drogą. Warto zastanowić się nad odnawialnymi źródłami energii, które minimalizują wytwarzanie CO2. Instalacje OZE Szczecin, w postaci paneli fotowoltaicznych, to doskonałe i przyszłościowe rozwiązanie. Jeśli zdecydujesz się na montaż systemów fotowoltaicznych i wytwarzanie energii elektrycznej z promieni słonecznych, skontaktuj się z nami. Stworzymy indywidualny projekt, uwzględniający wszystkie istotne czynniki, tak aby całość była w największym stopniu wydajna. Ogniwa fotowoltaiczne, z których składają się panele, przetwarzają energię słoneczną w elektryczną. Panele produkują prąd stały, dlatego potrzebny jest falownik, który przemieni go na prąd zmienny. Tym sposobem możemy go wykorzystywać do użytkowania urządzeń elektrycznych w naszym gospodarstwie domowym. Wszystko to dzieje się bez szkody dla środowiska. Instalacje OZE Szczecin z powodzeniem mogą działać przez okres 25 lat. Zapraszamy do kontaktu!


Copyright © 2019   www.azenergy.pl. Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Polityka Prywatności.