Fotowoltaika w Afryce

AZ Energy uczestniczy w projektach oferując szeroki zakres usług dotyczących przyjaznej energii dla środowiska m. in w Afryce.

Fotowoltaika w Kamerunie

Od sierpnia 2016r. jako AZ Energy,  mamy przywilej współuczestniczyć w wydarzeniu, który dla setek osób, w wioskach położonych w środku tropikalnego lasu w zachodniej części Kamerunu  było przełomowym momentem w historii. Po raz pierwszy w ich domach rozbłysło światło elektryczne! Mieszkańcy Bokosso  świętowali to wydarzenie przez kilka dni i nocy.

Inicjatorem projektu jest norweska firma Sunergy, która zapewniła finansowanie projektu oraz wykonała instalację w wiosce, a  firma AZ Energy, jako ekspert w dziedzinie  fotowoltaiki oraz zasilania,  była odpowiedzialna za końcowy odbiór instalacji, dokonanie niezbędnych pomiarów oraz załączenie zasilania po raz pierwszy w historii.

System wyspowy składa się z ponad 100 paneli fotowoltaicznych, baterii akumulatorów o pojemności prawie 400kWh oraz modularnego systemu o maksymalnej mocy 40kVA. Moc systemu może być w prosty sposób zwiększona w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na energię.

Nowoczesne usługi energetyczne mają kluczowe znaczenie dla dobrobytu ludzi i rozwoju gospodarczego kraju; a jednak na całym świecie ponad 1,3 miliarda ludzi nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Projekt był możliwy dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców Bokosso, rządów Kamerunu i Norwegii, oraz firm Sunergy, Eltek, AZ Energy oraz wielu innych. AZ Energy przyczynia się do rozwiązania, oferując szeroki zakres usług w zakresie przyjaznej środowisku energii.

W 2017r. dzięki wspólnej pracy AZ Energy, SunErgi i Rządu Kamerunu światło rozbłysło w kolejnych wioskach. Obecnie trwają prace w innych wioskach.  Zgodnie z umowami energia elektryczna dotrze do 92 wiosek, co umożliwi  ponad 120 tysiącom rodzin nowe spojrzenie na życie i umożliwi  dostęp do udogodnień, które my często uważamy za oczywiste. Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie, który pomoże setkom ludzi wyrwać się z ubóstwa i doświadczyć tego, co wielu z nas uważa za normę.

Montaż fotowoltaiki w Kamerunie


Copyright © 2019   www.azenergy.pl. Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Polityka Prywatności.